Sıkça Sorulan Sorular

Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu bünyesindeki Türk Tarih Kurumu, Türk Dil Kurumu, Atatürk Araştırma Merkezi ve Atatürk Kültür Merkezine ait kitaplar platform üzerinde yer almaktadır.

COVID-19 Koronavirüs salgını nedeniyle halkımızın bilgiye erişimini kolaylaştırmak ve “Evdekal” kampanyasına destek vermek amacıyla kitaplarımız uzaktan erişime açılmıştır.

Dijital Yayın Platformumuz üzerinde yer alan kitaplar Eser sahipleri tarafından verilen izinler doğrultusunda çoğaltılmamak kaydıyla 2020 yılı sonuna kadar ücretsiz uzaktan erişime açılmıştır. Yasa dışı çoğaltmanın önüne geçmek amacıyla indirme seçeneği sunulamamaktadır.

Dijital Yayın Platformumuz üzerinden hâlihazırda 313 kitap yer almaktadır. Kurumumuzda kitabı yayınlanan daha fazla eser sahibinin uzaktan erişime izin vermesiyle platform üzerinde sunulan kitap sayısının artırılması hedeflenmektedir.

Sadece uzaktan erişime izin veren eser sahiplerinin kitapları erişime sunulmuştur. Kurumumuzda kitabı yayınlanan daha fazla eser sahibinin uzaktan erişime izin vermesiyle platform üzerinde sunulan kitap sayısının artırılması hedeflenmektedir.

Dijital Yayın Platformumuzun 2020 yılı sonuna kadar kullanımda tutulması planlanmakta ve bu süre içerisinde herhangi bir üyelik ya da ücret ödenmesini gerektirmemektedir.

Dijital Yayın Platformumuz, COVID-19 Koronavirüs salgını ve “Evdekal” kampanyasına destek vermek amacıyla erişime açıldığı için 2020 yılı sonuna kadar kullanımda tutulması planlanmıştır.

Dijital Yayın Platformumuzun 2020 yılı sonuna kadar kullanımda tutulması planlanmıştır. 2020 yılından sonrası için yayınlarımızın çevrim içi ortamda sunulmasına yönelik ayrı bir çalışma yürütülmektedir.